ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО УТВОРЕННЯ ВІДХОДІВ
У зв’язку з набранням чинності постанови КМУ від 07.08.2013р. №748 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов КМУ» було визначено категорії власників відходів, які звільняються від одержання дозволів та лімітів на відходи. До них, зокрема, належать власники відходів, які не підлягають включенню до реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів відповідно до постанови КМУ від 31.08.1998 №1360 «Про затвердження Порядку ведення реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів».
При цьому критерієм включення об’єкта утворення відходів до Реєстру є показник загального утворення відходів (Пзув) який перевищує 1000 у.т. (цей показник потрібно правильно розрахувати).
Одночасно встановлено, що власники відходів, у яких кількісний показник загального утворення відходів менше 1000 у.т. звільняються від одержання дозволу на відходи та подають щороку через дозвільні центри, центри надання адміністративних послуг декларацію про відходи.
На даний момент представнику підприємства для подання цього документу потрібна належним чином заповнена встановлена форма декларації та доручення відповідного зразку за підписом керівника підприємства. Декларація подається у двох автентичних примірниках, одним з яких після затвердження у відповідному Департаменті екології повертається підприємству, як підтвердження виконаної звітності.
Також слід звернути увагу на те, що згідно до проекту Постанови КМУ «Про затвердження Порядку надання дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами та подання декларації про відходи», який ще не набрав чинності, процедура подання та оформлення Декларації про утворення відходів може бути суттєво змінена.
РЕЄСТРОВІ КАРТИ ОБ'ЄКТІВ УТВОРЕННЯ ВІДХОДІВ
Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України затверджено Інструкцію щодо складання реєстрових карт об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів. Затверджена форма №1 реєстрової карти об’єктів утворення відходів (ОУВ) наведена в додатку до Інструкції та складається з трьох частин: загальних відомостей, характеристики відходів та заходів щодо зменшення обсягів утворення відходів.
Загальні відомості містять послідовну деталізовану характеристику об’єкта утворення відходів (назва, контакти, вид діяльності, загальна кількість відходів, показник загального утворення відходів, його розрахунок тощо). В другому розділі описуються ті види відходів, на розміщення і утворення яких власник повинен отримати ліміти. Третій розділ містить інформацію про вжиті заходи та виділені на них кошти, спрямовані на зменшення обсягів утворення шкідливих відходів та мінімізацію їх впливу на довкілля.
Інформація для заповнення карти отримується в ході інвентаризації ОУВ згідно їх поточного стану, а також за матеріалами наявної документації (матеріали виробничої паспортизації відходів, дані спеціальних робіт, дані прибутково-видаткових документів тощо).
Дані реєстрових карт затверджуються, після присвоєння їм реєстраційного номера, а потім вносяться до відповідного реєстру утворення, оброблення та утилізації відходів.
Паспорт на відходи підприємства
На кожний тип відходів, які продукує будь-яке підприємство, повинен належним чином оформлюватись технічний паспорт на відходи. Згідно законодавства (постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення державного обліку та паспортизації відходів”) паспортизація відходів – це збір, систематизація та узагальнення відомостей про кожен вид відходів від їх технічних і фізико-хімічних властивостей до особливостей їх зберігання, перевезення, утилізації. Така інформації дозволяє вичерпно ідентифікувати відходи та знайти оптимальні шляхи поводження з ними.
Від об’єктивності і точності даних, що входять до паспорту залежить розмір платежів суб’єкта господарювання, що продукує відходи.
|