ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ ВИКИДІВ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРУ
Підприємства, що бажають отримати дозвіл на викиди зобов’язані надати відповідний звіт, що є результатом проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин.
Інвентаризація викидів забруднюючих речовин - це систематизація відомостей про кількісний і якісний склад викидів підприємства, що, в кінцевому результаті, мають на меті охорону атмосферного повітря.
Регламентується відповідна діяльність наказом №7 від 10.02.1995 року Міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки України, що містить інструкцію про зміст і порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві.
Також в сферу відповідальності наших фахівців входить складання та реєстрація звіту по інвентаризації у відповідному Департаменті екології та природних ресурсів.
РОЗРОБКА ПРОЕКТІВ ОВНС
ОВНС (оцінка впливу на навколишнє середовище) – ряд заходів, що дозволяють виявити міру небезпеки впливу (характер, ступінь, інтенсивність) результатів майбутньої господарської діяльності на стан навколишнього середовища. ОВНС проводиться для того, щоб нейтралізувати (а у випадку неможливості – мінімізувати) шкідливий вплив на природне середовище, ще до того, як об’єкт господарської діяльності займе місце на передбачуваній території.
Згідно законодавства, а саме законів України «Про охорону навколишнього середовища», «Про екологічну експертизу», «Про регулювання містобудівної діяльності» дані оцінки впливу на навколишнє природне середовище повинні міститися у складі проектної документації майбутньої господарської діяльності, а, отже, є обов’язковими елементами в будь-якій можливій інвестиційній програмі.
ОВНС проводиться з врахуванням показників наявного стану природного середовища, екологічного прогнозування, можливостей соціально-економічного розвитку того чи іншого регіону, а також з врахуванням екологічної ємкості даної території.
Крім впливу на навколишнє середовище розробка проекту ОВНС спеціалістами ТОВ «Спеценергокомплекс» передбачає у своєму складі інформацію про альтернативи реалізації господарської діяльності, що дозволять зменшити негативний вплив на екологію. Це допомагає прийняти оптимальне рішення щодо здійснення способу господарювання, що принесе мінімально можливий шкідливий вплив на навколишнє середовище.
РОЗРОБКА ПАСПОРТІВ ГАЗООЧИСНИХ УСТАНОВОК (ГОУ)
Всі підприємства, установи і організації, на балансі яких є газоочисне обладнання, зобов’язані розробляти паспорт на кожну наявну установку і проводити її реєстрацію у відповідних органах.
Така вимога визначається законодавчо наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 52 від 06.02.2009 року «Про затвердження Правил технічної експлуатації установок очистки газу». Згідно з цими нормативно-правовими документами на суб’єктів господарювання накладаються певні зобов’язання щодо роботи ГОУ, що покликані забезпечити безперебійність, ефективність роботи установок, а також належний їх періодичний огляд відповідальними особами.
|